170902-2021 - ResultatSverige-Borås: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: 2019-00085IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar behovet av kontors- och skolmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22816000 Block, 22816100 Anteckningsblock, 24910000 Lim, 30192100 Radergummin, 30192130 Blyertspennor, 30192800 Självhäftande etiketter, 30193200 Brevkorgar och tidskriftssamlare, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199760 Etiketter, 30199793 Kalenderställ, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39162000 Skolutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar behovet av kontors- och skolmaterial