2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelsförsörjning för verksamheter utanför sjukhusen i Region Kalmar län 2026
Beskrivning: Upphandling av läkemedelsförsörjning för verksamheter utanför sjukhusen i Region Kalmar län.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001