170906-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel kött och charkprodukter, kylvara 2021
Referensnummer: 2020-328
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser upphandling av kött och charkprodukter, kylvara till Region Kalmar län. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de villkor som anges i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15119000 Diverse kött, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen