Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stötvågsutrustning för litotripsi behandling av njur-och uretärstenar (ESWL)
Referensnummer: RS 2019-02666
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33153000 Litotriptor
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende stötvågsutrustning för litotripsi behandling av njur-och uretärstenar (ESWL) till NU-sjukvården, kirurgklinikens urologimottagning som generar 300–350 behandlingar per år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende Stötvågsutrustning för litotripsi behandling av njur-och uretärstenar (ESWL) till NU-sjukvården, kirurgklinikens urologimottagning som generar 300–350 behandlingar per år.