171015-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter
Referensnummer: 004600-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan genomför en upphandling av kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter.
Omfattning.
Upphandlingen omfattar kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter. Med benämningen "kontorsmateriel" avses både kontorsmateriel och övriga kontorsprodukter, om inget annat uttryckligen framgår av sammanhanget.
Försäkringskassan avser att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30123000 Kontors- och företagsmaskiner, 30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 30191000 Kontorsutrustning, exkl. möbler, 30192000 Kontorsmateriel, 30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen