Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VVS samt Styr och Övervakning
Referensnummer: A 18 - 078 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, Övik Energi AB och Övik Energi Nät AB upphandlar ramavtal avseende tekniska konsulter VVS samt Styr och Övervakning för successiva avrop under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen