171052-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Trollhättan: Matsalstjänster och catering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering
Referensnummer: HV 2023/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av catering avseende fika, luncer, sallader mm till Högskolan Västs lokaler i Trollhättan.
Upphandlande myndighet
Högskolan Väst, org nr 202100-4052.
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs genom ett förenklat förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Vid ett förenklat förfarande får alla leverantörer lämna anbud. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling, varför det är av stor vikt att alla krav och villkor enligt detta förfrågningsunderlag följs och att bästa villkor lämnas i anbudet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen