171070-2023 - ResultatSverige-Falun: Hälsovårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinsk fotvård
Referensnummer: HSN 2022/4654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för medicinsk fotvård.
Medicinsk fotvård är fotvård som sker på remiss.
Medicinsk fotvård omfattas av AFL (Lagen om Allmän Försäkring) och utförs av anställd inom regionen eller av fotterapeut med vårdavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 98322130 Pedikyr
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen