2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI avseende Laboratorieartiklar 2025, SLL410
Beskrivning: RFI avseende Laboratorieartiklar 2025, SLL410. Frågor kring tidigare upphandlingsdokument, hållbarhet, miljö, leverans- och leverantörskedjor samt MDR- och IVDR-certifiering.
Intern identifierare: FSN 2024-0042
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192500 Provrör, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas, 33793000 Laboratorieglas, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör