2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av Björken och Ekens vård- och omsorgsboenden
Beskrivning: Upphandlingen omfattar drift av Björken och Ekens vård- och omsorgsboenden i Järfälla kommun. Kommunen avser att ingå avtal med en (1) Utförare.
Intern identifierare: Son 2025/189
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt Bilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000