2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distanskurser till vuxenutbildning
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose behovet av distanskurser till vuxenutbildningar inom GGVV (Gislaved, Vaggeryd och Värnamo kommun) Upphandlingen bedrivs som en gemensam upphandling där Vaggeryds kommun genomför upphandlingen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125725:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80530000 Yrkesutbildning, 80420000 E-lärande
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner om avtalsförlängning.