171188-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: 180/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling avseende däck och däckservice för Göteborgs Stad och samverkande parter. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör för lätta fordon respektive en leverantör för tunga fordon. Totalt omfattas cirka 3 000 fordon.