171211-2019 - ÄndringSverige-SJÖBO: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulationstvätt arbetskläder
Referensnummer: 18/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöbo kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende tjänsten som omfattar uthyrning av arbetskläder och cirkulationstvätt av denna för personal inom Vård och omsorgsförvaltningen.