171278-2021 - PlaneringSverige-Lerum: Diverse företags- och övriga tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Inköp av dagligvaror för ordinärt boende Lerums kommun
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI avseende Inköp av dagligvaror för för ordinärt boende Lerums kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende inköp av dagigvaror.