171322-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Hotelltjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotellrum
Referensnummer: RS 605-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för hotelltjänster och omfattar bokningar upp till nio (9) rum per tillfälle. Bokning av hotell kommer att ske via regionens avtalade resebyrå. Anbud kan läggas på en eller flera av orterna Umeå, Skellefteå, Lycksele, Arlanda eller Hotellkedjor för övriga orter i Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen