171332-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av tjänst - Digital Skyltning och Kösystem
Referensnummer: Af-2020/0024 2952
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tekniska lösningar för: Digital skyltning, Kösystem, Interaktiv Visnings-/presentationstjänst,Hårdvara och logistik kopplat till tjänsterna. Leverantörens åtagande är ett helhetsåtagande och omfattar alla de moment som krävs för en komplett fungerande tjänst. Helhetsansvar omfattar drift, korrektivt och förebyggande underhåll, användarsupport, standardförändringar, samt vidmakthållande av kompetens och dokumentation avseende Tjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen