171346-2019 - ÄndringSverige-Södertälje: Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1007 B Ramavtal Mark- och ledningsarbete El- och stadsnät i Södertälje och Nykvarn
Referensnummer: TI 2019-1007 B
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge AB avser upphandla ramavtal gällande utförande entreprenad för mark- och ledningsarbeten i samband med utbyggnad och ombyggnad av ledningar för följande verksamhetsområden
— El
— Stadsnät
Ramavtal kommer att tecknas i upphandlingen med 3 kvalificerade anbudsgivare.