2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling -Temporär PET/CT
Beskrivning: Region Västmanland eftersöker möjlig leverantör av en tjänst som består av leverans och drift av en tillfällig PET/CT i modul under åren 2026-2030.
Intern identifierare: IN-IN24-0206
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande (sociala och andra särskilda tjänster) enligt bilaga 2 Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingsformen medger förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000