171402-2026 - Resultat
Sverige – Undersöknings- och säkerhetstjänster – Trygghetsjour
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetsjour
BeskrivningAvtalet avser trygghetsskapande insatser inom Helsingborgshems bostadsområden. Syftet är att öka hyresgästernas trygghet genom förebyggande åtgärder samt effektiv hantering av störningsärenden. Avtalet omfattar trygghetsvandringar och trygghetsjour.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenSociala tjänster enligt Bilaga 2 LOU.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124590:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering