Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning Hedemora 2021
Referensnummer: GNU 2020/167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Snöröjning och halkbekämpning för Hedemora kommun, Hedemora kommunfastigheter AB, AB Hedemorabostäder och Hedemora Energi AB. Beräknad avtalsstart ca oktober 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 710 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OMRÅDE 1 Hedemora
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
OMRÅDE 2 Hedemora
Del nr: 2
OMRÅDE 3 Västerby
Del nr: 3
OMRÅDE 4 Västerby
Del nr: 4
OMRÅDE 5 Vikmanshyttan
Del nr: 5
OMRÅDE 6 Vikmanshyttan
Del nr: 6
OMRÅDE 7 Långshyttan
Del nr: 7
OMRÅDE 8 Långshyttan
Del nr: 8
OMRÅDE 9 Smedby
Del nr: 9
OMRÅDE 10 Smedby
Del nr: 10
OMRÅDE 11 Stjärnsund
Del nr: 11
OMRÅDE 12 Stjärnsund
Del nr: 12
OMRÅDE 13 Garpenberg
Del nr: 13
OMRÅDE 14 Hedemora
Del nr: 14
OMRÅDE 15 Hedemora (gator och vägar)
Del nr: 15
OMRÅDE 16 Hedemora
Del nr: 16
OMRÅDE 17 Hedemora (parkeringsytor)
Del nr: 17
OMRÅDE 18 Turbo
Del nr: 18
OMRÅDE 19 Hedemora
Del nr: 19
OMRÅDE 20 Långshyttan
Del nr: 20
OMRÅDE 21 Smedby
Del nr: 21
OMRÅDE 22 Vikmanshyttan
Del nr: 22
OMRÅDE 23 Brunna
Del nr: 23
OMRÅDE 24 Nordansjö
Del nr: 24
OMRÅDE 25 Hedemora
Del nr: 25
OMRÅDE 26 Västerby Gator
Del nr: 26
OMRÅDE 27 Hedemora
Del nr: 27
OMRÅDE 28 Hedemora
Del nr: 28
OMRÅDE 29 Svältbacken
Del nr: 29