17142-2026 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal Årsentreprenörer El- och svagström
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Årsentreprenörer El- och svagström
BeskrivningEntreprenadarbetena omfattar främst ny-, om- och tillbyggnader med dithörande rivning-/demonteringsarbeten samt servicearbeten och visst akut- och långtidsplanerat underhåll. Aktuella orter är: Västerås, Fagersta, Norberg, Skinnskatteberg, Hallstahammar, Arboga, Köping, Kolsva, Sala, Tärna.
Intern identifierareIN-IN25-0170
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000