See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ljud till Hammarskjöldsalen
Beskrivning: Hammarskjöldsalen i Jönköping konsert & kongress är i behov av utbyte och förnyelse av tekniken. Hammarskjöldsalen ska efter många år genomgå en förnyelse och uppgradera tekniken med nya produkter som håller mycket hög kvalité och som är anpassat för huset och verksamheterna i såväl drift som miljöaspekter. Upphandlingen omfattar leverans, installation, kalibrering och service av PA-system.
Föregående meddelande: 126000-2023
Intern identifierare: 22/192
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32342000 Högtalare
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342400 Ljudanordningar, 32342412 Högtalarsystem, 32343000 Förstärkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000