171465-2020 - ResultatSverige-Luleå: Dialysapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Akutdialysutrustning, Region Norrbotten
Referensnummer: 2192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på akutdialysutrustningar samt tillhörande förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar för leverans till Region Norrbotten.
Sista dag för frågor: 18.2.2020
Sista anbudsdag: 28.2.2020 klockan 23:59:59.
Avtalet kommer att tilldelas en (1) leverantör enligt tilldelningsgrunden "Bästa förhållandet mellan pris och kvalitet".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen