171496-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Trollhättan: Reparation och underhåll av kylargrupper
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyla 2021-2023
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
UM behov utav periodiserade kontroller av kylaggregat samt reparationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
UM samlade behov utav periodiskerade kontroller utav ca 160 kylaggregat samt reparationer.