Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för styrning, uppföljning och intern kontroll
Referensnummer: 0162/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad - Förvaltningen Intraservice, bjuder härmed in intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandling avseende ett nytt systemstöd avseende styrning, uppföljning och intern kontroll för stadens verksamhetsplanering, enligt de förutsättningar som anges i denna inbjudan samt bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen