Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: UH-2019-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun inklusive kommunala bolag m.fl. inbjuder ert företag till att lämna anbud i offentlig upphandlingen av Banktjänster. Upphandlingen omfattar koncernkontosystem och andra finansiella tjänster för Norrköpings kommun samt kommunens bolag.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen