171511-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsdelar – Leverans av teknikhus för spårvägsbana
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans av teknikhus för spårvägsbana
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal om leverans av teknikhus avsedda för spårvägsbanan i Göteborg. Upphandlingen omfattar både stadsmiljöförvaltningen och exploateringsförvaltningen i Göteborgs stad. Respektive förvaltning tecknar sedan separata ramavtal med tilldelad leverantör.
Intern identifierareSMF-2024-02282
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar
Ytterligare klassificering (cpv): 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000