17154-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Elevtransport 2024 (Ystad + Simrishamns kommuner)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElevtransport 2024 (Ystad + Simrishamns kommuner)
BeskrivningUpphandlingen avser elevtransport för Ystads och Simrishamns kommuner. Upphandlingen är uppdelad i olika delområde, där Ystad och Simrishamn är olika delområde och varje kommun har också olika delområde. Närmare beskrivning finns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare23/30
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGemensamma krav
BeskrivningGemensamma krav som gäller för samtliga delområde.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 1-1 - Ystad - Trafikpaket Väster
BeskrivningYstad delområde 1-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel 1-2 - Ystad - Trafikpaket Öster
BeskrivningDelområde 1-2 Ystad
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDel 1-3 - Ystad - Skolskjuts anpassad skola HT2025-
BeskrivningDelområde 1-3 Ystad
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDel 1-4 - Ystad - Skolskjuts anpassad skola HT2024 - VT2025
BeskrivningDelområde 1-4 Ystad
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDel 2-1 - Simrishamn - Paket 1
BeskrivningDelområde 2-1 Simrishamn
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelDel 2-2 - Simrishamn - Paket 2
BeskrivningDelområde 2-2 Simrishamn