See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal med professionella städföretag i den omfattning som krävs för att tillgodose objekten med fullgod städkompetens och i tillräckliga volymer. Städuppdraget ska kunna bedrivas med upprätthållande av rätt kvalitet så att den överenskomna hygiennivån uppnås och bibehålls. Resultatet ska svara mot allmän uppfattning om renhet och god hygien för alla som besöker, arbetar och vistas i Järfälla kommuns lokaler.
Föregående meddelande: 230096-2023
Intern identifierare: Kst 2023/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: (C) Kallhäll/Stäket
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: (A) Jakobsberg
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: (B) Viksjö
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: (D) Barkarbystaden/Barkarby/Veddesta/Skälby
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Informationsfråga