2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI avseende ärendehanteringssystem
Beskrivning: Post- och Telestyrelsen genomför en RFI för att samla in information om en aktuell marknad eller inom ett särskilt område inför en kommande upphandling. En RFI är inte att likställa med ett upphandlingsdokument och att delta i en RFI är frivilligt. En leverantör kan välja att svara på en del av frågorna eller samtliga frågor. Deltagande i en RFI är aldrig en förutsättning för att få lämna anbud i en upphandling.
Intern identifierare: 25-3356
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48517000 IT-programvara, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering