171609-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolebuss
Referensnummer: 18/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en ny förskolebuss till UBFs verksamhet.
Inledning.
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp en förskolebuss med inredning till Utbildningsförvaltningens behov.
Upphandlingen gäller en buss med option att kunna köpa ytterligare en buss till samma pris och villkor inom 6 månader från leverans av den första.
Anbud ska lämnas som ett komplett anbud där anbudslämnaren tar ansvar för såväl chassie, påbyggnad och inredning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen