Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: KSN-2020-00419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun ämnar gå ut i upphandling gällande tryckeritjänster.
De tryck som efterfrågas spänner över små och stora uppdrag som omfattar bland annat informationsbroschyrer, kataloger, visitkort, roll-uper, bokproduktioner och kuvert, inklusive repro och efterbehandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22114400 Tryckta noter, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen