See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för fastighetsvärdering
Beskrivning: Ramavtal för konsulttjänster avseende fastighetsvärdering inom området Vänersborgs kommun. Ramavtalet omfattar samtliga kategorier av fastigheter och nyttjanderätter. Uppdragen kan även gälla marknadsanalyser, analyser av hyres- och arrendenivåer, fastighetspriser eller fastighetsekonomiska uppdrag i samband med expropriationsärenden. Ramavtal tecknas med högst 3 rangordnade konsulter, förutsatt att det finns minst 3 som uppfyller kvalificeringskraven.
Intern identifierare: SBN 2023/206
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal fastighetsvärdering 2023
Beskrivning: Ramavtal för Fastighetsvärdering av kommunens fastigheter
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kontroll av leverantörens lämplighet
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för fastighetsvärdering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering
Beskrivning: På anbudspriset kommer avdrag för kvalitetsbedömningar av erfarenhet göras