171772-2017 - ResultatSverige-Västerås: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitrektomiutrustning.
Referensnummer: DU-UPP16-0231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en (1) stycken vitrektomiutrustning inklusive leverans av aktuell utrustning, installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick, ett (1) assistentbord, serviceavtal efter utrustningens garantitid samt leverans av förbrukningsmaterial efter successiva avrop från köparen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen