171780-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Agil coach och förändringsledare
Referensnummer: 2020/267 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken Karlskrona AB er att lämna anbud gällande agil coach och förändringsledare. Upphandlingen omfattar agil coach och konsultstöd för att utveckla och stötta högpresterande team, enskilda individer och där med tillhörande tjänster. Denna upphandling avser att säkerställa Affärsverkens behov av konsultstöd för att fortsätta Affärsverkens agila transformation kring att skapa effektiva team, intern och extern samverkan samt utvecklande och lärande organisation med kundfokus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Härmed inbjuder Affärsverken Karlskrona AB er att lämna anbud gällande agil coach och förändringsledare. Upphandlande myndighet Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834Affärsverken Energi AB 556086-1618 Tjänsten Upphandlingen omfattar agil coach och konsultstöd för att utveckla och stötta högpresterande team, enskilda individer och där med tillhörande tjänster. Denna upphandling avser att säkerställa Affärsverkens behov av konsultstöd för att fortsätta Affärsverkens agila transformation kring att skapa effektiva team, intern och extern samverkan samt utvecklande och lärande organisation med kundfokus. Affärsverken söker därför en coachande samarbetspartner, som ska stödja och utveckla organisationen. Affärsverken efterfrågar en leverantör med snabba och enkla kontaktvägar. Leverantören behöver ha erfarenhet av att arbeta med komplexa organisationer som Affärsverken samt andra branscher än IT-branschen. Vår övergripande målsättning med upphandlingen är att, genom att teckna avtal med en (1) leverantör avseende upphandlingsföremålet, skapa förutsättningar för ett långsiktigt samarbete där det finns möjlighet för leverantören att bygga upp en förståelse för Affärsverkens verksamhet och behov.