Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell fordonsleasing
Referensnummer: 19/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun avser genom denna upphandling teckna ramavtal med en leverantör som ska täcka köparens huvudsakliga behov gällande finansiering av personbilar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen