171801-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – ERTMS införande, projektering Projektledare Projektering av bygghandling för Lund i SSO Malmö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: ERTMS införande, projektering Projektledare Projektering av bygghandling för Lund i SSO Malmö
Beskrivning: 1 resurskonsult ERTMS införande, projektering Projektledare Projektering av bygghandling för Lund i SSO Malmö
Intern identifierare: KOM-416861
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Typ av konsult Resurs- och kompetenskonsult Ska personuppgifter beandlas/lagras? Ska de i så fall lagras utanför Trafikverket? Beskriv era behov Upphandling av ny konsult för att konsultuppdraget för Projektledare i ERTMS Projektering för Malmö. Nuvarande konsultuppdrag går ut 2025-01 och vi har behov av ny resurs som tar vid projektledningen för projektering. Kontaktperson anders.olsen@trafikverket.se Uppskattat värde inkl optioner 4,8 MSEK Önskat startdatum och kontraktstid 2025-01-20 Tidigare kontakt med inköpare E-post till den som fyllt i formuläret anders.olsen@trafikverket.se
Intern identifierare: ERTMS införande, projektering Projektledare Projektering av bygghandling för Lund i SSO Malmö