171806-2026 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Rekvisitionsläkemedel - ATC-kod N 2026 (Sydöstra-K)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel - ATC-kod N 2026 (Sydöstra-K)
BeskrivningUppdraget avser upphandling av rekvisitionsläkemedel inom ATC-kod N.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRekvisitionsläkemedel - ATC-kod N 2026