2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare/ Byggledare för ledningsärenden inom basunderhåll väg i region Väst enhet syd & nord
Beskrivning: KOM-418503 1 st kompetenskonsult inom byggledning, som kommer att ha en nyckelroll i att samordna och följa upp ledningsärenden i fält, med fokus på att säkerställa efterlevnad av krav gällande förläggning och trafiksäkerhet. Placering i distrikt väst, omfattande Västra Götalands, Hallands och Värmlands län.
Intern identifierare: KOM-418503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: KOM-418503
Intern identifierare: Projektledare/ Byggledare för ledningsärenden inom basunderhåll väg i region Väst enhet syd & nord