171820-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Löpande inköp av Elmaterial (belysnings, el- och installationsmaterial)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLöpande inköp av Elmaterial (belysnings, el- och installationsmaterial)
BeskrivningKiruna kommun (212000-2783) samt Tekniska Verken i Kiruna AB (556204-3439) samt dotterbolag upphandlar ramavtal inom rubricerat område. Ramavtalet omfattar leveranser av ett brett standardsortiment av elmaterial för löpande underhållsarbeten och installationer. Högst tre leverantörer kommer att föreslås antas för ramavtalet. Avrop/beställningar kommer att ske enligt rangordning eller förnyad konkurrensutsättning. Välkomna att delta!
Intern identifierare2025-003
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000