171840-2019 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stapelbädden 7
Referensnummer: 18/173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av studentlägenheter i centralt läge med närhet till Malmö Högskola.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen