Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering skadedjursbekäpning
Referensnummer: 2027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att säkerställa ett så skadedjursfritt fastighetsbestånd och utemiljö som möjligt i AB Bostaden och dess dotterbolags fastigheter som alla ligger inom Umeå kommun. Det omfattar ca 11 870 lägenheter, 2 690 enkelrum/studentrum och 195 lokaler. Total BOA vid årsbokslut 2019 är 893 785 kvm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen