Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Minnesgåva (Gratifikation)
Referensnummer: 252/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att ta fram ett utbud av Minnesgåvor (Gratifikation).
En Minnesgåva ska vara av minneskaraktär och ha ett bestående värde.
Minnesgåva delas i Göteborg Stad ut vid 25 års anställning och i vissa fall till de som går i pension och har minst 20 tjänsteår samt till personer som under 25 års tid deltagit i daglig verksamhet.
Policy och riktlinjer för minnesgåvor är baserat på Skatteverkets regelverk.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 10
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Olika produktgrupper
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18500000 Smycken, klockor o. d., 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Minnesgåvor för anställda