171901-2023 - ResultatSverige-Ängelholm: Etanol
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kolkälla till reningsverket
Referensnummer: KS 2022/591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24322220 Etanol
II.1.4.
Kort beskrivning
Kolkälla till reningsverket Ängelholms kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24322220 Etanol, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser kolkälla till reningsverket.