171967-2022 - ÄndringSverige-Norrköping: Reparation av fartyg
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation av plugin hybrid drivlina på Anders Bure
Referensnummer: 21-03857
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50241100 Reparation av fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende byte av drivlina på sjömätningsfartyget Anders Bure (AB) med option på ett likadant byte av drivlina på systerfartyget Johan Månsson (JM)