2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hisservice
Beskrivning: Uppdraget omfattar ett funktionsservicekontrakt med periodisk tillsyn och funktionskontroll, jourverksamhet beredskap 24/7, förebyggande och avhjälpande underhåll samt reparationer av hissar (härefter även kallat objekt).
Intern identifierare: FAM-2024-01058
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000