Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsbatterier
Referensnummer: FM2019-4310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31431000 Blyackumulatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har för avsikt att träffa ett tvåårigt ramavtal med en leverantör för fordonsbatterier med möjlighet till förlängning av avtalet med ytterligare två (2) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31431000 Blyackumulatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen