172033-2022 - ÄndringSverige-Nyköping: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städentreprenad 2022 Förvaltningsområde 1 & 2 Nyköpingshem AB
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar följande:
• Städning av trapphus, entréer, hissar och allmänna utrymmen
• Städning av kontors-, personalutrymmen
• Tillkommande arbeten som tex Avflyttningsstäd, fönstertvätt och kvarterslokaler mm
Tillkommande arbeten beställs genom B’s ärendehanteringssystem, under ordinarie arbetstid.