Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: RS/353/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser att upphandla tryckeritjänster för de trycksaker utöver det Regionens eget tryckeri kan utföra. Upphandlingen avser ett helhetsuppdrag för ett tryckeri avseende tryck, kuvert och transport samt andra förekommande tryckeritjänster. Uppdraget innebär beställning av en tjänst/utförande som resulterar i en färdig produkt/vara.
Upphandlingen är uppdelad i två delar:
A = Ritningar och Tryck
B = Kuvert
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A. Ritningar och Tryck
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79820000 Trycktjänster, 30199200 Kuvert, korrespondenskort och brevkort, 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B. Kuvert
Del nr: 2