172082-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av område 15 Krokek.
Referensnummer: UH-2017-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder på bland annat lekplatser, parkanläggningar och gång- och cykelvägar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen